Knihy / Katalog

Pokud chcete najít nějakou konkrétní knihu, můžete využít náš katalog
Přejít na katalog

Knihy / seznam periodik

Seznam všech dostupných periodik naleznete v našem katalogu.

 

Knihy / prodloužit vypůjčky

Prodlužování přes Vaše čtenářské konto 

Přihlásíte se do svého konta, vpravo nahoře klikněte na "Váš účet", následně vpravo v menu vyberte řádek "výpůjčky". Zobrazí se všechny vaše aktuální výpůjčky a nad nimi tlačítka "Prodloužit vybrané" a "Prodloužit všechny výpůjčky". Zvolíte-li možnost "Prodloužit vybrané", knihy, které chcete prodloužit, vlevo zatrhněte, následně stiskněte tlačítko. Knihy se přesunou na konec seznamu, objeví se u nich nové datum vrácení a v barevném rámečku informace o úspěšném prodloužení výpůjčky."

Pokud chcete prodloužit všechny výpůjčky, pouze kliknete na toto tlačítko a dojde k prodloužení lhůty u všech výpůjček, u kterých je to možné. Opět se změní datum vrácení a pod každou prodlouženou výpůjčkou budete informováni o úspěšnosti prodloužení.


Prodlužování e-mailem

K prodlužování slouží adresa knihovna@mkmt.cz. Stačí na ni zaslat číslo čtenářského průkazu, nebo Vaše celé jméno a rok narození.

Jakmile to bude možné (obvykle do 24 hodin) Vám knihovnice výpůjčku prodlouží a informuje Vás o tom e-mailem.

Ve výjimečných případech se může stát, že k prodloužení nedojde. Pokud nedostanete odpověď do do tří dnů, raději nás prosím kontaktuje telefonicky.

 
Prodlužování telefonicky

Zavolejte na telefonní číslo 736 503 376 (dospělé oddělení), 736 503 375 (dětské oddělení) nebo 461 316 971 (pevná linka) a sdělte knihovnici Vaše celé jméno a rok narození, nebo číslo čtenářského průkazu.

 

POZOR! VÝPŮJČKY NELZE PRODLOUŽIT JESTLIŽE:

  • bylo dosaženo maximální výpůjční lhůty
  • titul si rezervoval další čtenář
  • titul je po výpůjční lhůtě
  • titul máte kratší dobu, než 14 dní

 

Knihy / Žádanka MVS

Následující formulář mohou využít registrovaní čtenáři naší knihovny k zadání požadavku na získání knihy či článku pomocí meziknihovní výpůjční služby. Pokud nenajdete knihu v našem katalogu, vyplňte tento formulář. Snažte se prosím uvést o požadované knize nebo článku co nejvíce údajů, aby byla následná objednávka vyřízena co nejdříve.
Údaje o čtenáři
Požadovaný dokument

Knihy / Váš tip na knihu

Do zprávy uveďte prosím vaše jméno, pokud znáte ISBN, připište jej do zprávy. Děkujeme.
Kontakt na čtenáře
Tip na novou knihu