Virtuální univerzita třetího věku

30.05.2024 / Akce
Více informací se dozvíte po rozkliknutí aktuality.

Knihovna otevírá další semestr Virtuální univerzity třetího věku a hledá studenty! Těmi se mohou stát všichni občané ČR důchodového věku či invalidní důchodci, stačí když vyplní přihlášku ke studiu a uhradí studijní poplatek ve výši 400 Kč za jeden semestr.  

Studium probíhá v podzimním a jarním semestru, jednou za čtrnáct dní v prostorách knihovny formou videopřednášek. Pro podzim 2024 jsme vybrali téma Cestování - co jste možná nevěděli. Začínáme v úterý 8. 10. a poslední přednáška semestru je plánována 17. 12. 2024. Knihovna zajistí přednášku a studijní materiály. Výhodou je vlastní počítač pro doplňující studium z pohodlí domova. Studovat lze jen tak pro radost, současně se úspěšní studenti po šesti absolvovaných semestrech mohou zúčastnit promoce na České zemědělské univerzitě. 

Virtuální Univerzita třetího věku (VU3V) je forma celoživotního vzdělávání organizovaná Českou zemědělskou univerzitou v Praze. Cílem VU3V je umožnit zájmové studium občanům, kteří z různých důvodů jako je vzdálenost, časové či finanční důvody apod. nemohou navštěvovat prezenční kurzy. Studium nemá žádnou návaznost na Moravskotřebovskou univerzitu třetího věku.

Více informací rádi poskytneme v knihovně, případně na webu https://e-senior.czu.cz/. Přihlásit se můžete osobně v knihovně nebo mailem zaslaným na adresu knihovna@mkmt.cz. Počet studijních míst je omezen. Těšíme se na vás!