E-knihy z pražské městské knihovny

12.11.2020 / Informace
V říjnu jsme ohlásili, že nově půjčujeme e-knihy a nabízíme jich více než sedm tisíc. Nyní s radostí dodáváme, že jich je od nynějška ještě o další dva tisíce víc! Díky meziknihovní spolupráci najdete nyní v našem online katalogu i knihy z Městské knihovny v Praze. Na své si přijdou studenti, fajnšmekři i ti, kdo si chtějí zavzpomínat. A pozor: bez omezení!

Jaké tituly Městská knihovna v Praze digitalizuje a nabízí? Zcela jistě potěšíme studenty, kterým se výrazně rozšíří možnosti četby k maturitě, protože mezi knihami najdou Čapka, Němcovou, Hrabala a další. Ti z nás, kteří už dávno na studentská léta jen vzpomínají, si možná rádi oddechnou třeba u klasiky, jako je Vinnetou, Sandokan či Pes Baskervillský. No a pokud máte zájem o oceněná díla, najdete tu tituly ověnčené Cenou Jiřího Ortena a Literární cenou Knižního klubu, například Těsnohlídkovo Násilí bez předsudků. Číst můžete i anglické texty...

A nejlepší je, že knihy označené logem Mětské knihovny v Praze lze půjčovat neomezeně, tedy v jakémkoli počtu, libovolně dlouhou dobu a také v různých formátech a do různých zařízení.  

E-knihy najdete v našem online katalogu v sekci "elektronické knihy" a chcete-li, můžete v pravé části odfiltrovat podle zdroje na "Městská knihovna Praha".

Přejeme příjemné počtení!