Výsledky 21. ročníku soutěže Čte celá třída

Informace / 20.06.2019

Hlavním cílem soutěže je motivovat děti k pravidelnému čtení a naučit je základům informační gramotnosti, tzn. orientovat se v knihovně a samostatně vyhledávat potřebné informace. Bonusem je pak kladný vztah dětí ke knihovně. Každá třída zapojená do soutěže musela v období od 1. 10. 2018 do 31. 5. 2019 alespoň jednou společně navštívit naši knihovnu. Pro úspěch v soutěži je důležité, aby co nejvíce žáků jedné třídy bylo aktivními čtenáři knihovny, tedy aby četli a navštěvovali knihovnu i samostatně. Třídní kolektivy pak vytvořily společný čtenářský deník, který obsahuje minimálně jeden zápis o přečtené knize od každého žáka.

Půjčovní doba o prázdninách

Akce / 5.06.2019

Červnová soutěž o knihu / Události

1. 6. – 14. 6. Červnová soutěž o knihu Odpověď na danou otázku můžete poslat e-mailem na adresu knihovnaMT@seznam.cz, nebo odpovědět na Facebooku pod soutěžní příspěvek, nebo nám odpověď sdělit přímo v knihovně na dospělém oddělení. V květnu zvítězila p. Koutná.

Pohádka na zámku: O statečné Hvězdičce / Události

Hraje ochotnický soubor J. K. Tyla. Akce se uskuteční v rámci projektu Celé Česko čte dětem. Začátek v 17:00 hod. na nádvoří zámku.

Čtenářská výzva: červen / Události

Server Databazeknih.cz každý rok vyhlašuje tzv. Čtenářskou výzvu. Na dospělém oddělení najdete seznam 20 témat = 20 knih, které je třeba přečíst pro splnění výzvy. Od každého z témat je připraveno několik knih, které budeme postupně během celého roku vystavovat, abychom čtenářům usnadnili výběr mezi množstvím knih v knihovně. Více informací na dospělém oddělení knihovny.

Strana 13 z 99, celkem 494 záznamů.