Výstava obrazů Jany Čubrdové / Události

Zveme na výstavu obrazů moravskotřebovské umělkyně! Přijďte si v půjčovní době prohlédnout malby a koláže paní Jany Čubrdové.

Čtenářská výzva: leden

Výstavy / 20.12.2018

Server Databazeknih.cz každý rok vyhlašuje tzv. Čtenářskou výzvu. Na dospělém oddělení najdete seznam 20 témat = 20 knih, které je třeba přečíst pro splnění výzvy. Od každého z témat je připraveno několik knih, které budeme postupně během celého roku vystavovat, abychom čtenářům usnadnili výběr mezi množstvím knih v knihovně. Více informací na dospělém oddělení knihovny.

Soutěž: mladý čtenář

Akce / 20.12.2018

Městská knihovna Ladislava z Boskovic v Moravské Třebové vyhlašuje 36. ročník soutěže Mladý čtenář 2019. Jedná se o výtvarnou a literární soutěž pro děti, žáky a studenty na téma Bajky. Oblast výtvarná – malujte, kreslete, modelujte, výtvarně tvořte na téma bajky. Oblast literární – vymyslete bajku. Výtvarné a literární práce je třeba odevzdat do 7. 3. 2019 v MěK. Hodnocení bude probíhat ve 4 kategoriích: mateřské školky, I. stupeň ZŠ + I. stupeň speciální školy, II. stupeň ZŠ + II. stupeň speciální školy + víceleté gymnázium, střední a učňovské školy. Nezapomeňte uvést své jméno a příjmení, název práce, věk, adresu bydliště, název školy a třídy. Nejlepší příspěvky vystavíme a odměníme.

Soutěž: lovci perel

Akce / 20.12.2018

14. 1. – 28. 11. 2019 probíhá 7. ročník oblíbené čtenářské soutěže Lovci perel. Hlavním cílem soutěže je motivovat děti ke čtení a rozvíjet porozumění textu. Soutěžící si v knihovně vybere knihu označenou jako „perlorodka“. Po přečtení knihy zodpoví otázky na pracovním listě, který obdrží současně se zapůjčenou knihou. Ze správně zodpovězené otázky získá „skutečnou“ perlu. Pracovní list obsahuje i nepovinné otázky a za jejich vypracování obdrží soutěžící speciální knihovnické bankovky Moriony. Na konci soutěže budou mít všichni lovci perel možnost utratit vydělané Moriony v knihovnickém obchůdku. Nejúspěšnější čtenáři budou odměněni. Pravidla hry a bližší informace získáte v dětském oddělení knihovny.

Otevírací doba na konci roku

Informace / 29.11.2018

Upozorňujeme návštěvníky, že všechna oddělení knihovny budou od pátku 21. 12. 2018 do úterý 1. 1. 2019 uzavřena! Opět se uvidíme v novém roce ve středu 2. ledna. Děkujeme za pochopení.

Strana 9 z 87, celkem 433 záznamů.